Úvod > Fórum > Hardware > Pevné disky > Vymazany disk?

Vymazany disk?

29.08.2020 16:08
příspěvků:2

Zdravim, zacnu trochu zesiroka, nez prejdu k jadru problemu.

Bydlim s kamaradem.. po nejake dobe bydleni jsem prisla na to, ze mi leze do pc/mobilu a pretahuje si me osobni veci k sobe do pc. Extra jsem neresila zabezpeceni.. oba jsme gameri a sem tam se stalo ze mel nejaky problem s pc tak jsem mu nechala heslo, kdyz jsem byla na vikend pryc aby zatim neco hral s kamarady (jasne jsem blba).. coz jsem proste vyresila silnejsim heslem a vzdy pc ci mobil uzamkla.. do nedavna jsem mela pronajaty pc od alzy..takze jediny zpusob jak se dostat do nej bylo pres heslo, byl zaplombovany(prijela jsem a kdyz jsem zapla pc psalo to ze jsem mockrat zkousela heslo a musim opsat kod, bylo mi jasny ze se do nej snazil dostat). Nyni mam koupeny vlastni pc, jela jsem na 4dny pryc, zadala jsem hodne silne heslo. Vypla prodluzovacku tim cute tlacitkem a vypla zdroj... tim tlacitekm vzadu na pc (jsem lajk pardon :-) ). No a dnes jsem prijela a pc se nezapl. Jinak receno poskozeny windows? Asi? Prilozim vse co jsem fotila.. Pocitac za tu dobu byl x krat vypnuty.. byl i vytazeny ze zasuvky kdyz byla treba velka bourka a vypadavala elektrika a vzdy se zapnul bez problemu. Napada nekoho jak by se tohle presne mohlo stat? Ja si proste myslim, ze vytahnul disky a snazil se do nich dostat (asi i dostal.. hura.. ) a bud je spatne zapojil (bios ukazuje oba pripojene disky ktere mam) a neco v nich posral kdyz se snazil do nich dostat.. konfrontovala jsem ho a a tim, ze co sakra s nimi delal. Samozrejme jsem se dozvedela ze pes slapnul na prodluzku a zapnul tim tak privod elektriny v tu chvili byla bourka a ackoliv pc co nebyl pripojeny zdrojove odpalil disky (ha ha)... no pc nejde obnovit, formatovat nic. V biosu nastaven spravny ssdeckovy disk kde jsem mela system.. nic.. Tak jsem si rekla ze koupim novy windows a znovu nahodom system.. to zase nejde protoze to pise: Vybrany disk ma styl oddilu GPT.. netusim co to znamena, takze asi musim zformatovat disky abych mohla znovu nainstalovat windows? Ale kdyz chci cokooiv s tim diskem udelat tak mi to proste odepre pristup. Ja fakt nevim zda je poskodil fyzicky nebo sowtverove.. fakt neverim tomu, ze mezitim co pc nebyl 4dny pod proudem, se jako disky rozhodli oba odejit kdyz do te doby oba fungovali.. novy pc mam cca 2-3tydny.. jedno ssd se dava normalne na zakladovou desku a druhy je klasicky harddisk..pokud je potreba dohledam presne znaceni cele vybavy.. ale fakt nevim co s tim.. nestahovala jsem zadne hry mimo steam/battle.net/origin.. takze virove netusim.. takze jak zjistim zda jsou disky poskozene a nepujde na ne instalovat system? popripade jak je formatovat kdyz se do pc nedostanu..v biosu jsem tu moznost nikde nenasla.. plus kdyz jsem mela zaheslovany pc a on mi vyndal disky, mohl se pres ne dostat k mym souborum? porpipade na webove stranky? mejli apod.. predem diky

29.08.2020 16:09
příspěvků:2

..

31.08.2020 09:37
příspěvků:221

Dobrý den,

nejjednodušší by bylo odnést disky k někomu kdo má dokovací stanici a může zjistit co s disky je. Pokud tu možnost nemáte a nevadí vám znovu nainstalovat OS můžete postupovat následovně, S hláškou „Systém Windows nelze nainstalovat na tento disk. Vybraný disk má styl oddílů GPT.“ se můžete poprat dvěma způsoby:

https://blog.zdenekvecera.cz/item/4031-instalace-windows-system-windows-nelze-nainstalovat-na-tento-disk-vybrany-disk-ma-styl-oddilu-gpt-jak-vytvorit-instalacni-bootovatelny-usb-flashdisk-ktery-bude-kompatibilni-s-uef/

Pokud jste koupila nové PC tak nemusíte znovu kupovat Windows, po přeinstalaci OS se Windows aktivuje po připojení k internetu sám pomocí digitální licence. V každém případě je dobré si založit účet Microsoft.

https://support.microsoft.com/cs-cz/help/12440/windows-10-activate

Pokud jsou disky zničené tak pak jedině koupit nové. V tom případě by bylo lepší odnést PC do servisu, abyste měla jistotu, tam mají lepší možnosti zjistit, co se stalo.

Do disků se ten člověk, kterému říkáte kamarád dostat mohl, pokud nejsou disky samostatně zaheslovány. Možná by stálo za to vyměnit kamaráda za jiného, který vám nebude vykrádat vaše osobní věci.

© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace